Filipçe: Fushata “Vaksinohu” do të luftojë dezinformatat

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, para mediumeve prezantoi fushatën “VAKSINOHU”. Filipçe mes tjerash shtoi se nëpërmjet fushatës “VAKSINOHU” do të luftohen edhe dezinformatat që vendosin në dilem qytetarët.

  “Kjo fushatë ka për qëllim që të informojë qytetarët nga përfitimi i vaksinimit si mënyra e vetme për mbrojtje kolektive nga Covid-19. Të rrisë përgjegjësin te qytetarët për rëndësinë e vaksinimit dhe vetëm me vaksinim kriza mund të tejkalohet. Përmes fushatës do të luftojmë edhe dezinformatat që i vendosin në dilem qytetarët. Qëllimi jonë është që të dërgojmë informacionin e vërtet”, shtoi mes tjerash ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

  Lajmi Paraprak

  A është triumfi i talibanëve një fitore për Pekinin?

  Lajmi i rradhës

  Zaev: Masat e reja kufizuese po japin efekt kundër virusit Covid-19

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë