Gjimnazistët e Çairit do të shkojnë në NASA, krijuan aplikacionin më të mirë kombëtar

  Nxënësit e Shkollës së Mesme “Zef Lush Marku”, Jasir Idrizi, Krenar Ahmeti, Dijar Selami, Endrit Shaqiri dhe Andi Ganiu, me mentor Nderim Nagavcin, janë fituesit e garës kombëtare NASA Space Apps Challenge, njoftojnë nga “Youth Community Center Cair”.

  “Të rinjtë të cilët janë pjesëtarë dhe vullnetarë të qendrës sonë, garuan në mesin e shumë ekipeve nga mbarë vendi, jo vetëm që morën vendin e parë, por edhe fituan të drejtën për të vizituar NASA’s Kennedy Space Center në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me këtë rast përgëzoj këta djelmosha për suksesin e tyre dhe i inkurajoj të rinjtë e tjerë të ecin në këtë rrugë të arritjeve botërore me suksese edhe më të mëdha”, thuhet në njoftim.

  Lajmi Paraprak

  Publikimi i të dhënave të personave që luftuan në Siri – cenon sigurinë e tyre, por edhe të familjarëve

  Lajmi i rradhës

  Gazprom rikthen eksportet e gazit në Itali

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë