Heroi 9-vjeç nga Shkupi që i shpëtoi jetën motrës së tij

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se 9-vjeçari Nikolla nga Shkupi është donatori i parë i qelizave burimore (stem) në Maqedoninë e Veriut. Me këtë veprim, 9-vjeçari ka shpëtuar motrën e tij Ana Marijën.

  “Ana Maria dhe vëllai i saj i vogël Nikolla janë fëmijë për tu admiruar! Ky djalosh gazmor, nëntë vjeçar që dëshiron të bëhet futbollist, është dhuruesi i parë i qelizave staminale në vendin tonë, me të cilat shpëtoi motrën e tij”, ka shkruar mes tjerash Filipçe. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Erdogan kërcënoi me dëbim ambasadorët e huaj shkaku i aktivistit – por, kush është Osman Kavala që po i shkakton kokëçarje presidentit turk?

  Lajmi i rradhës

  “Rruga e mëndafshtë digjitale: Përpjekja e Kinës për të lidhur botën dhe për të fituar të ardhmen”

  Lajme tjera

  GËZUAR BAJRAMIN!

  GËZUAR BAJRAMIN NGA REDAKSIA E NISTORI.COM BAJRAMI I KURBANIT Kurban Bajrami (arabisht: عيد الأضحى‎ ʿīd al-aḍḥā, turqisht: Kurban Bayramı, sq. “Festa e Flijimit”)…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë