Iljas Veseli do ta udhëheqë Komunën e Sarajit, Bexheti do të jetë deputet

  Blerim Bexheti po largohet nga udhëheqja e Komunës së Sarajait për të vazhduar si deputet i Frontit Europian në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

  Me Komunën e Sarajit deri në zgjedhjet e ardhshme lokale që do të mbahen në vitin 2025 do të udhëheqë Iljas Veseli. Këtë informacion e ka bërë të ditur vetë Blerim Bexheti në rrjetin social Facebook.

  “Me rastin e fillimit të angazhimit të z.Ilјas Veseli si zëvendës kryetar komune, kisha nderin që bashkë me kryesuesin e këshillit komunal z. Musa Alili të bashkëbisedojmë në lidhje me situatën e krijuar, si dhe për mbarëvajtjen e proceseve të punës, në bazë të kompetencave ligjore”.

  “Gjithashtu shpreha urime në misionin e marë nga z.Ilјas Veseli dhe ofrova mbështetjen time të parezervë, me të vetmin qëllim që komuna e Sarajit të ruaj dinamikën e realizimit të projekteve që janë në interes për të gjithë banorët e komunës tonë”, ka shkruar Bexheti./Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Anti-korrupsioni: shkarkimet e Ilir Demirit janë në kundërshtim me ligjet

  Lajmi i rradhës

  Mexhiti: pres të jem zv.kryeministri i parë në qeverinë e re

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë