Katër persona u goditën nga rrufeja në Gradishtë të Ohrit

  Të paktën 13 persona raportuan lëndime ose trauma të shkaktuara nga rrufeja gjatë stuhisë që goditi rajonin e Ohrit rreth orës 3 pasdite. Sipas informacionit, bubullimat goditën lokalitetin “Orevçe” afër plazhit pranë autocampit Gradishte në Liqenin e Ohrit.

  Këta janë njerëz nga disa qytete të vendit, katër prej të cilëve pësuan djegie në gjymtyrë, ndërsa të tjerët ishin kryesisht pa dëmtime të dukshme, por u ankuan për përjetim të stresit, të tilla si probleme të dëgjimit, frymëmarrje etj…

  Shërbimi Emergjent Mjekësor ndërhyri dhe të plagosurit u trajtuan në qendrat shëndetësore në qytet.

  Kishte një stuhi të ngjashme në rajonin e Ohrit disa ditë më parë, e ndjekur me shi afatshkurtër, por intensiv, vende vende me breshër dhe rrufe.

  Lajmi Paraprak

  Një shëtitje në kulturën e New Yorkut

  Lajmi i rradhës

  Si ndikon uji me kripë i detit në lëkurë | Cilat janë përfitimet

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë