Komisioni voton rekomandimin për shkarkimin e bordit të RTK-së

  Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal ka votuar rekomandimin për shkarkimin e Bordit të Radiotelevizionit të RTK-së.

  Pro rekomandimit votuan gjashtë anëtarë, kurse nuk kishe asnjë kundër dhe asnjë abstenim, transmeton Telegrafi.

  Kryetarja e Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal, Doarsa Kica Xhelili, tha se rekomandimi tregon për dështimet e Bordit të RTK-së prandaj duhet shkarkuar.

  Pas votimit të rekomandimit në Komision, shkarkimi i bordit të RTK-së pritet të votohet në Kuvend të Kosovës.

  Mbledhja e këtij komisioni u shoqërua me disa debate

  Lajmi Paraprak

  Ahmeti: BDI-ja nuk matet me LSDM, por me NATO dhe G7 (Video)

  Lajmi i rradhës

  Barazia gjinore në RMV e Shqipëri, larg realitetit europian

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë