KSI-ja propozon heqjen e maskave për nxënësit e shkollave fillore

  Komisioni për Sëmundje Infektive propozon tre masa të reja, që kanë të bëjnë me lehtësimin e masave aktuale.

  KSI propozon që të hiqet maska për nxënësit e shkollave fillore, ndërkohë që mbetet për mësimdhënësit dhe stafin teknik, si masë të dytë propozojnë rritjen e kapaciteteve nga 50 në 70 për qind në objektet e mbyllura si kinema dhe teatro. Dhe masa e fundit ka të bëj me certifikatat e vaksinimit të cilat nuk do të vlejnë në hapësirat e jashtme të kafiterive dhe restoranteve.

  Lajmi Paraprak

  Sela fton Apasievin të mësojë shqipen dhe çiftelinë

  Lajmi i rradhës

  Ukraina refuzon propozimet ruse për neutralitet

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë