Netflix po synon të përfshijë edhe video-lojëra për përdoruesit

  Netflix ka konfirmuar se do të përfshijë lojëra video-lojëra për të gjithë përdoruesit, pa asnjë kosto shtesë. Në një letër drejtuar investitorëve, thuhej se ishte në fazat e hershme përfshirja e video-lojërave për përdoruesit e Netflix, transmeton KultPlus.

  “Është koha e duhur për të mësuar më shumë rreth asaj se si anëtarët tanë vlerësojnë lojërat,” u tha të martën. Kompania me bazë në Kaliforni tha se pret të regjistrojë 3.5 milion klientë të rinj në tre muaj deri në fund të shtatorit. “Covid ka ndikuar në rritjen e numrit të përdoruesve (rritje më e lartë në vitin 2020, rritje më e ngadaltë këtë vit), e cila po funksionon në rrugën e vet,” u tha në regjistrimin e fundit financiar të Netflix.

  Lajmi Paraprak

  Rriten bursat për studentë dhe nxënës | Për rastet sociale rritja 100 për qind

  Lajmi i rradhës

  Viktor Orban i Hungarisë thirr referendumin mbi ligjin anti-LGBTQ

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë