Kush do të hyjë në kryesinë e re të LSDM-së?

  Bordi Qendror i LSDM-së do të mblidhet në fillim të javës së ardhshme, për herë të parë që nga zgjedhja e kryetarit të ri të partisë, kur Dimitar Kovaçevski pritet të konfirmohet si kryeministër i mandatuar për qeverinë e re.

  Seancën e re të KQ e ka paralajmëruar Stefan Vasev në konferencën e sotme për media në LSDM, duke theksuar se më pas do të zgjidhet kryesia e re e partisë.

  Ai tha gjithashtu se mazhoranca parlamentare është e qartë dhe e sigurt dhe se vendimet e para tashmë janë marrë në Kuvend që kur Alternativa u bë pjesë e koalicionit qeverisës.

  Prandaj, dorëzimi i mandatit të Kovaçevskit mbetet për javën e ardhshme, pasi presidenti Stevo Pendarovski tha se është në pritje të njoftimit zyrtar nga partitë e shumicës për kandidatin e tyre për formimin e qeverisë së re.

  Lajmi Paraprak

  Pse Gjermania po ndërton parqe lojërash të rrezikshme?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë