Lajmi i fundit: Ligji për shtetësi në rend dite të Qeverisë

  Në rend dite të mbledhjes së Qeverisë është futur edhe propozim Ligji për shtetësi i dorëzuar ditë më parë në organin ekzekutiv nga opozita shqiptare ASh-AAA dhe LSDM-ja.

  Jo zyrtarisht në mbledhje të Qeverisë pritet që drafti të merr yllin evropian dhe më pas të dorëzohet në Kuvend për shqyrtim. Ky veprim i Qeverisë vjen pas bllokadave që opozita maqedonase i bën propozim Ligjit për shtetësi që deri tani ndodhej në Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri./Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Çka është déjà vu-ja?

  Lajmi i rradhës

  5 ushqimet më të mira për mëngjes kur zgjoheni të fryrë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë