Realizohet simulimi i vaksinimit në Tetovë, nesër fillon vaksinimi masiv

  Nga e marta duke filluar nga ora 08:00 deri 20:00, për çdo ditë, do të bëhet vaksinimi masiv i qytetarëve nga Tetova dhe rajoni i Pollogut.

  Këtë e ka bërë të ditur kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi.

  Ajo nëpërmjet një postimi në Facebook, ka shkruar se sot në sallën e mjekësisë në Tetovë realizohet simulimi dhe trajnimi i stafit shëndetësor i cili do ta realizojë vaksinimin.

  “Apeloj që qytetarët e paraqitur të respektojnë orarin për vaksinim, me qëllim që ky proces të vazhdojë pandërprerë dhe me efikasitet”, ka shkruar ajo.

  Ndryshe, numri i personave të vaksinuar në Maqedoni është rreth 62 mijë qytetarë, ndërkaq rreth 219 mijë të tjerë janë paraqitur për tu vaksinuar./Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Si të mbillni domatet në mënyrë korrekte domatet

  Lajmi i rradhës

  Si t’i eliminoni dhe zmbrapsni milingonat në mënyrë të sigurt

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë