MASH fajëson shkollat dhe komunat për moskryerjen e pagesës te mësimdhënësit për orët shtesë

  Puna dhe përkushtimi i mësimdhënësve duhet të vlerësohet dhe respektohet, veçanërisht në kushtet të pandemisë kur të gjithë së bashku investuam përpjekje maksimale për të pasur një vit të suksesshëm shkollor, përcjell Nistori.

  Ministria e Arsimit dhe Shkencës u bën thirrje qeverisjeve lokale dhe shkollave ta respektojnë Ligjin dhe t’i paguajnë kompensimet për punën jashtë orarit të mësimdhënësve.

  Në reagimin e tyre, Ministria përkujtoi edhe letrën e dërguar në muajin tetor deri te shkollat që të paguhen orët e tepërta të mësimdhënësve. Sipas MASH, dias herë kanë bërë thirrje te komunat që ta respektojnë ligjin dhe ta paguajnë shtesën./Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Konjufca – Berishës: Albin Kurti doli nga salla, sepse ti je i sporteve të rënda, ndërsa pyetjen e ke të lehtë

  Lajmi i rradhës

  Facebook me rregulla të përforcuara kundër personave të cilët shpërndajnë dezinformata

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë