Mbi 130 të vdekur nga përmbytjet në Gjermani

  Nga përmbytjet në Gjermani numri i të vdekurve ka arritur në 133, ndërkaq numri i viktimave nga përmbytjet në gjithë Evropën Perëndimore arriti në 150.

  Gjermania dhe Belgjika janë shtetet më të goditura evropiane nga përmbytjet, ku në Belgjikë janë raportuar të paktën 20 të vdekur.

  Shirat e rrëmbyeshëm që përmbytën mbi 20 qytete dhe komunitete në Gjermani dhe Belgjikë kanë shkatërruar rrugë dhe qasja në internet dhe shërbimet telefonike është ndërprerë po ashtu, duke e bërë edhe më të vështirë që të vlerësohet numri i të zhdukurve./REL/

  Lajmi Paraprak

  MPPS Maqedoni: Pensioni për muajin korrik do të rritet për 1.2 përqind

  Lajmi i rradhës

  RMV deri në fund të shtatorit në pritje të pajisjeve për identifikimin e gishtave gjatë zgjedhjeve lokale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë