Mickoski paralajmëron hapje të procedurës para Gjykatës së Strasburgut rreth vendimit për konfiskim të selisë

  Lideri i opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për media tha se partia do ta ankimojë vendimin e Gjykatës me të cilin konfiskohet selia e partisë dhe paralajmëroi hapjen e mundshme të procedurës para Gjykatës në Strasburg.

  “E gjithë kjo do të ankimohet pasi të marrim aktgjykimin me shkrim, në Gjykatën e Apelit. Nuk presim që diçka të ndryshojë në këtë gjyqësor dhe prokuroria partiake, por do të përdorim të gjithë mekanizmat ligjorë që kemi në dispozicion dhe do të shqyrtojmë mundësinë e hapjes së procedurës para Gjykatës në Strasburg. “Drejtësia do të dëshmohet”, tha Mickoski.

  Lajmi Paraprak

  Historia e Lidhjes së Prizrenit

  Lajmi i rradhës

  Reagon opozita pas skandaleve korruptive të Qeverisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë