Mickoski: qeveria e re votohet në fundjavë

  VLEN dhe ZNAM sot gjatë ditës e njoftojnë edhe zyrtarisht kreun e VMRO-DPMNE-së për kandidatët e tyre për ministra dhe zv/ministra në qeverinë e ardhshme.

  Pasi të pranojë të gjithë propozimet, mandatari Mickoski nesër do të dorëzojë në Kuvend propozimin përbërjen e kabinetit bashkë me programin e qeverisë.

  Seanca për diskutim dhe votim të qeverisë së ardhshme nuk është konfirmuar akoma se kur do të mbahet por diskutimi mund të zgjasë dy ditë. Sipas parashikimeve të Mickoskit, qeveria e re do të votohet më 22 ose 23 qershor. Mickoski mori mandatin më 6 qershor, dhe ka 20 ditë afat për të formuar qeveri./

  Lajmi Paraprak

  Ibrahimi: mund të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”, ndërsa “Alfa” në rigjykim

  Lajmi i rradhës

  Doli nga burgu ish-ministri i Gruevskit, Mile Janakievski

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë