Mickoski – Roth-it: Maqedonia e meriton të marrë datë për fillimin e negociatave

  Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot u takua me ministrin për Evropë të RS të Gjermanisë, Michael Roth. Në takim morën pjesë edhe nënkryetarët Aleksandar Nikollovski dhe Vllado Misajlloski dhe sekretari për bashkëpunim ndërkombëtar Timço Mucunski, përcjell Nistori.

  Mickoski, siç citohet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së, e njoftoi Roth-in me situatën politike në vend, por edhe sjelljen jodemokratike të pushtetit.

  Në lidhje me samitin e ardhshëm të BE-së, Mickoski tha se Maqedonia meriton të marrë datë për fillim të negociatave, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Disa ushqime të përditshme që dobësojnë imunitetin

  Lajmi i rradhës

  Pse sot, vetëm Basha mund të mbrojë (shpëtojë) PD-në?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë