Momenti kur ariu shpëton këlyshët në lumin Shkumbin në një fshat të Tetovës (Video)

  Banorët e fshatit Brodec të Tetovës kanë shpërndarë një video ku shihet një ari duke u përpjekur të shpëtojë këlyshët e rënë në lumin Shkumbin. Në video shihet se ajo hyn në lumë dhe përpiqet t’i nxjerrë jashtë, përcjell Nistori.

  “Videoja është regjistruar në afërsi të fshatit, ku ariu po përpiqet të shpëtojë këlyshët nga lumi dhe është dërguar nga Azam Ameti”, thuhet në postimin në faqen e Facebook “Fshati Brodec”.

  Në komentet e postimit ka edhe video nga të cilat shihet se ariu më parë kërkonte një këlysh në mal. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Lirohet nga akuzat Arafat Muaremi, prokuroria nuk ka gjetur prova për vepër penale

  Lajmi i rradhës

  Kanuni dhe gjakmarrja

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë