Neziri: Kryetarët e komunave të mos kenë më shumë se dy mandate, kjo duhet të rregullohet me ligj

  Analisti për çështje politike, Xhelal Neziri ka vlerësuar se kandidaturat për kryetarë komunash nuk duhet t’i lihet parimit etik dhe moral të individëve.

  Thotë se edhe me kryetarët e komunave dhe kryeministrat të ndodh e njëjta sikurse me presidentin, të mos ketë mundësi ligjore të ushtrojë më shumë se dy mandate.

  “Kjo duhet të rregullohet me ligj”, tha Neziri.

  Lajmi Paraprak

  Ademi: Nisma “Më mirë për Tetovën” u kanë bërë presion pozitiv partive politike

  Lajmi i rradhës

  Në Këshillin e Komunës së Gostivarit është miratuar propozimi për ndërtimin e tre garazheve në kate

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë