Nuhiu: BDI-ja e ka dhimbjen më të madhe se opozita për tragjedinë në Tetovë

  Zëvendësministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu gjatë emisionit “Programi 200” u bëri apel partive politike dhe eksponentëve politikë, përfshirë edhe funksionarëve të BDI-së, të mbajnë duart larg nga tragjedia e Tetovës dhe mos ta përziejnë atë dhimbje me politikë. Ai tha se është i bindur se opozita do ta përdorë këtë tragjedi për pikë politike, por ai u bëri thirrje të qëndrojnë larg deri në përfundimin e hetimeve.

  Ai tha se dhimbja e mazhorancës është dy-tre fish më e madhe se e opozitës sepse ne kemi përgjegjësi për atë që ndodhi. Sipas Nuhiut, opozita në vend se të ndihmojë, sulmon vazhdimisht mjekët dhe infermierët.

  Ne të BDI-së kemi dhënë dorëheqjen morale. Dorëheqja morale nuk do të thotë përgjegjësi. Ne e kuptojmë opozitën, por ne e kemi dhimbjen dyfish apo tre fish më të madhe se opozita. Këta mjek apo motra medincinale kanë 2 vjet që merren me pandeminë, dhe ne shohim sulme të vazhdueshme ndaj tyre. Ne mbajmë përgjegjësi para organeve. Të gjithë që do gjenden fajtor do të mbajnë përgjegjësi penale.

  Lajmi Paraprak

  Gjyqtari detyrohet ta tërheq kartonin e kuq të Garmash pasi e kuptoi se ishte vetëm i pari i verdhë, gjyqtari anglez bëhet viral në rrjetet sociale

  Lajmi i rradhës

  Vaji i susamit mund të ndihmojë në luftimin e inflamacionit, dhimbjeve të kyçeve dhe plakjes së lëkurës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë