Nxënësit e shkollës “Nace Bugjon” sulmojnë nxënësit shkollës “Ismet Jashari”

  Nxënësit e shkollës së mesme të Likovës, “Ismet Jashari” janë sulmuar fizikisht nga nxënësit e shkollës së mesme “Nace Bugjoni” në Kumanovë.

  Këtë e konfirmon drejtori i Shkollës së Mesme “Ismet Jashari” në Likovë Isni Aliji.

  Ai thotë se incidenti ka ndodhur në palestrën sportive të shkollës së mesme “Pero Nakov”, ndërsa motivi i sulmit sipas tij  ka qenë humbja në futsal e shkollës “Nace Bugjoni”.

  Sipas tyre, nxënësit janë sulmuar nga bashkëmoshatarët e tyre dhe nga publiku, ndërsa lëndime më të rënda ka marrë nxënësi Imran Ademi.

  Gjatë zhvillimit të garave sportive prezentë në sallë ka qenë edhe policia. Sektori për Punë të Brendshme në Kumanovë ka konfirmuar incidentin nga ku thonë se po merren masa për zbardhjen e rastit. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Të rinjtë e RMV-së ikin jashtë vendit për arsim më cilësor

  Lajmi i rradhës

  MSh shkarkon dy dejtorët e klinikave universitare në Shkup

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë