Osmani: BDI nuk e mbështet rezolutën e propozuar nga VMRO-ja

  Nga Bashkimi Demokratik për Integrim iniciativën e VMRO-DPMNE-së për rezolutë ndaj Bullgarisë e shohin si tentim për të fituar pikë politike në prag të zgjedhje lokale. Bujar Osmani në një deklaratë për Alsat tha se deputetët e BDI-së nuk do ta mbështesin këtë rezolutë.

  Nuk është serioze që interesat shtetërore të vendosen në funksion të zgjedhjeve. Dëmton interesat shtetërore dhe të gjithë qytetarëve”, tha mes tjerash Osmani.

  Lajmi Paraprak

  Revizioni alarmon: Parregullsi gjatë gërryerjes së lëndëve të para minerale

  Lajmi i rradhës

  LSDM: VMRO-DPMNE nuk janë të sigurtë për identitetin e tyre

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë