Palmeri në “Forumin e Prespës”: Kosovës duhet t’i hiqen vizat

  Zëvendës ndihmës-sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer, në “Forumin e Prespës” që po mbahet në Maqedoninë e Veriut, ka bërë thirrje për liberalizimin e vizave për Kosovën.

  Ai ka thënë se është jetike që BE-ja ta mbështesë Ballkanin Perëndimor dhe të liberalizojë vizat për Kosovën.

  “Është jetike që BE të mbështesë rajonin dhe të miratojë liberalizimin e vizave për Kosovën. Jemi të zhgënjyer nga vendimi për të mos nisur negociatat, sepse këto shtyrje kanë penguar përparimin e synimeve tona në rajon, jo vetëm normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, por më shumë se kaq”, është shprehur Palmer në fjalën e tij.

  Lajmi Paraprak

  A është identiteti kombëtar një gjë e së kaluarës?

  Lajmi i rradhës

  Janë shqiptuar më shumë se 400 gjoba për mosdhënien e llogarive fiskale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë