“Pasaportat e bosëve”, Spasovski: Po punohet në pjesën e dytë të hetimit

  Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në paraqitjen e tij të sotme tha se organet e ndjekjes tashmë kanë zgjeruar hetimin për 215 pasaportat e rreme maqedonase, që u janë lëshuar kryesisht kriminelëve nga rajoni.

  “Një pjesë e hetimit ka mbaruar, tashmë kemi të arrestuar dhe aktgjykim të shkallës së parë. Hetimi është zgjeruar, po punohet…do të  them në pjesën e dytë të hetimit, në zgjerimin. Çdokush, pa marrë parasysh a është në një nivel apo tjetrin pranë Ministrisë ë Punëve të Brendshme, apo nëpër institucione tjera, gjithsesi se do të ketë përgjegjësi”, tha Spasovski.

  Ndryshe, afera me pasaportat e falsifikuar për bosët e drogës njihet si rasti “Sozia”.  Deri në tani, gjithsej shtatë persona kanë pranuar se janë fajtor, dhe për ta ka aktgjykim të shkallës së parë. Sipas hetimit të policisë, pasaportë e rreme në tregun joligjor kushtonte deri në 20 mijë euro.

  Lajmi Paraprak

  Hieroglifet e Egjiptit të lashtë, kur përdoreshin dhe si janë deshifruar

  Lajmi i rradhës

  Mërgimtarët e Maqedonisë së Veriut do të mund të marrin pasaporta prej ambasadave

  Lajme tjera

  Sarkozy shpallet fajtor

  Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është shpallur fajtor nga gjykata franceze për financim të paligjshëm të fushatës elektorale. Ky…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë