Pendarovski: Të tejkalojmë sfidat e kohës sonë, ta duam dhe ta ruajmë shtetin

  Presidenti Pendarovski sot dërgoj urime me rastin e 23 tetorit – Ditës së luftës revolucionare maqedonase, në të cilën e thekson rëndësinë e datës së themelimit të organizatës revolucionare maqedonase, të cilën ai e quan, pikë kthese nga e cila filloi rrugëtimi i gjatë dhe i mundimshëm për krijimin e shtetit të pavarur maqedonas.

  Me këtë rast, në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, me rastin e Ditës së luftës revolucionare të Maqedonisë, pritet të dorëzohen çmimet shtetërore “23 Tetori”.

  Lajmi Paraprak

  MOS E BËNI KËTË GABIM! Pse mishi nuk duhet të shkrihet në temperaturën e dhomës?

  Lajmi i rradhës

  Momenti i arrestimit të një gruaje që merrej me fajde (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë