Policia Financiare parashtron ankesë ndaj Vilma Ruskoskës

  Policia Financiare e Maqedonisë ankohet për veprimet e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, të cilat kërkuan dokumentacione në administratë javën e kaluar, pasi kryen një kontroll të detajuar.

  Madje për këtë kontroll, është parashtruar ankesë deri te prokurori publik Joveski.

  Administrata mendon se ka pasur të meta thelbësore në urdhrin e bastisjes, por edhe në mënyrën e veprimit, të cilat kanë dalë jashtë fushës së praktikës ligjore.

  Administrata pretendon se kërkimi i ekipit të kryeprokurores Vilma Ruskoska ishte i pabazë, megjithëse ata thonë se i dhanë akses të papenguar në ambientet e tyre për të zbatuar urdhërin.

  Prokurorja Ruskoska javën e kaluar njoftoi se po veprojnë sipas kallëzimit të një qytetari për të verifikuar nëse ankesa ka bazë dhe për ta vërtetuar atë.

  Lajmi Paraprak

  Ulen çmimet e derivateve në Maqedoni

  Lajmi i rradhës

  Kostovski: Mickoski sërish në Budapest, për të marrë udhëzime nga Gruevski

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë