Preshevari që i mbijetoi tragjedisë në Bullgari | Sulejmani i lënduar ndihmoi në largimin e udhëtarëve tjerë

  Ambasadori i Serbisë në Beograd, Zhellko Joviq ka vizituar në spital të mbijetuarin Lulzim Sulejmani, i cili është nga Presheva. Ai i mbijetoi tragjedisë në Bullgari, përcjell Nistori.

  “Edhe përkundër lëndimit, ai ka ndihmuar në evakuimin e udhëtarëve! Ndjehet mirë, do ta vizitojmë rregullisht”, thuhet në njoftimin e ambasadës në Twitter.

  Përndryshe, në aksidentin tragjik në Bullgari humbën jetën 46 persona dhe 7 të tjerë mbetën të lënduar duke përfshirë edhe preshevarin Lulzim Sulejmani.

  Lajmi Paraprak

  Juventus aprovon kushtet për rritjen e kapitalit me 400 milionë euro | Bursa reagon keq

  Lajmi i rradhës

  Kurti: Vuçiqi po e kopjon Putinin

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë