Qen besnik, nuk deshi të ndahet nga pronarja – e ndjek deri në spitalin më të afërt (Video)

  Se kafshët shtëpiake krijojnë lidhje të veçantë me pronarët e tyre e ka dëshmuar edhe një rast i filmuar këto ditë në Turqi.

  Një qen besnik nga Turqia i ka bërë për vete shumë njerëz në mbarë botën, pasi që është filmuar duke vrapuar pas autoambulancës brenda të cilës gjendej pronarja e tij, transmeton Telegrafi.

  Në fakt pronarja e tij ndihej keq dhe me autoambulancë ishte dërguar në spitalin më të afërt për tretman.

  Në autoambulancë ishte lejuar të futet vajza së gruas së sëmurë, por jo edhe qenit – i cili megjithatë nuk hoqi dorë dhe vendosi të vrapoj pas autoambulancës që e ndoqi deri në spital.

  Me të mbërritur atje, qeni u fut brenda spitalit dhe priste me padurim, duke mos dashur të largohet derisa të takohet me pronaren. 

  Lajmi Paraprak

  Lojë logopedike që inkurajon zhvillimin e fëmijëve

  Lajmi i rradhës

  RMV, jeta e qytetarëve po bëhet gjithnjë e më e shtrenjtë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë