Qeveria miratoi vendimin, ora policore do të filloj në orën 24:00

  Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Shtabit të Krizës që ora policore të filloj në orën 24 dhe të zgjas deri në orën 04:00.

  Gjithashtu në mbledhjen e sotme është vendosur që objektet gastronomike të punojnë deri në ora 23:30 minuta, të rikthehen organizimit e ngjarjeve kulturore por me kufizime për pjesëmarrje ndërkaq të fillojnë me punë edhe Qendrat e fitnesit. Lehtësimi plotësues i masave vjen pas rënies së theksuar të numrit të rasteve të reja me Kovid-19.

  Këto vendime të Qeverisë do të hyjnë në fuqi prej ditës së nesërme, e mërkurë 12.05.2021.

  Lajmi Paraprak

  “Libra dhe mësim doemos të ketë” do të protestojë kundër digjitalizimit të librave

  Lajmi i rradhës

  Ministrja Gërvalla publikon 20 pikat kyçe të programit qeverisës, e para ”Marrëveshja përfundimtare me Serbinë”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë