Radev: E mbështesim eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut

  Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev ka pasur bisedë videokoferenciale me kryetarin e Parlamentit Evropian, David Sasoli. Siç ka informuar korrespondenti i AIM në Sofje biseda ka qenë e iniciuar nga kryetari i Parlamentit Europian, Sasoli, përcjell Nistori.

  Në kumtesën zyrtare të kabinetit të Radevit thuhet se ai ka theksuar që Bullgaria pret rezultate të qëndrueshme në procesin e ndërtimit të marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë dhe në atë drejtim, më i rëndësishëm është dialogu i drejtpërdrejtë dhe i hapur midis dy vendeve më të afërta në Ballkan, me qëllim që të arrihet përparim i vërtetë.

  Lajmi Paraprak

  Na ishte një herë një biblotekë… që nuk është më!

  Lajmi i rradhës

  Përgatitja e lëngut të lëkurave të patateve dhe përdorimet e tij

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë