Raporti i ditës së sotme në RMV sa i përket Covid-19

  Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3,404 teste dhe janë regjistruar 13 raste të reja të Covid-19, përcjell Nistori.

  Në Tetovë janë regjistruar shtatë raste të reja, ndërsa në Shkup gjashtë. Fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë pacient i vdekur. Aktualisht në Prilep është duke u shëruar një i infektuar.

  Deri më tani në vend, gjithsej janë kryer 906,529 teste të Covid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka arritur 155,783, numri i pacientëve të rikuperuar është 150,124, numri i vdekjeve është 5,487 dhe numri i rasteve aktive është 172. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ç’janë klasat shoqërore?

  Lajmi i rradhës

  Profeti i pabarazisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë