Ristovski thotë se dëshmia e Aleksandar Vasillevskit – Ninxha është e pavërtetë

  Ish-ministri i Arsimit, Spiro Ristovski, i akuzuar si një nga organizatorët e ngjarjeve të dhunshme në Kuvend më 27 Prill 2017, gjatë mbrojtjes së tij në gjykatë tha se deklarata e Aleksandar Vasilevskit – Ninxha, është e pavërtetë, përcjell Nistori.

  “Bëhet fjalë për deklaratë të pavërtetë nga personi Aleksandar Vasilevski – Ninxha. Në ditën e ngjarjes, unë nuk kam komunikuar dhe as nuk e kam takuar në ambientet e VMRO-DPMNE-së, siç pretendon ai. Në atë periudhë nuk kam pasur ndonjë funksion partiak, nuk kam pasur asnjë kontakt me strukturat e partisë”, është deklaruar i pandehuri Spiro Ristovski.

  Ata akuzohen se kanë kryer vepër penale “rrezikim terrorist të rendit kushtetues dhe të sigurisë”. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  ‘Njeriu s’humbet vetëm nënën, bashkë me të zhduket edhe gjysma e fëmijërisë sonë’

  Lajmi i rradhës

  Prokuroria mori raportin për falsifikimin e pretenduar të dokumenteve nga Velkovski dhe Ruskovska

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë