Roth: Është koha e fundit që BE tradhton premtimet për të nisur bisedimet për anëtarësim me RMV dhe Shqipërinë

  Foto: AIM

  Është koha e fundit që Bashkimi Europian t’I përmbushë premtimet dhe t’I fillojë negociatat inkuadruese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, thotë ministri shtetëror gjerman për Europë, Mihael Roth, i cili sot vjen për vizitë dyditëshe në Shkup, përcjell Nistori.

  Nëpërmjet një postimi në Twitter, Roth ka shkruar se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është europiane.

  “Koha e fundit që BE të mbajë premtimet për të nisur bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është europiane – të veprojmë tani me vendosmëri, që të mos ketë dyshime më vonë për të”, ka shkruar Roth.

  Lajmi Paraprak

  Aprovohet largimi i orës policore në Kosovë

  Lajmi i rradhës

  Mesazhi nga samiti i BE: Po rifillon jeta normale

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë