Ruskovska: Hetimi për Dragi Rashkovskin në fazë përfundimtare

  Hetimi i ish -Sekretarit të Përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovski, është në fazën përfundimtare, tha shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskovska në një intervistë për REL.

  Është duke u hetuar se si Rashkovski mund të sigurojë një garanci prej rreth 500 mijë eurosh për të zëvendësuar masën e paraburgimit me arrest shtëpie, ndërsa hetimi përfshin pyetjen se nga vijnë paratë e Rashkovski për hacienda në Pobozhje.

  “Hetimi është në fazën përfundimtare. Ne morëm ekspertizën materialo-financiare. Pritet një ekspertizë tjetër, ajo duhet të arrijë javën tjetër dhe kjo dhe të dyshuarit do të thirren për të dhënë mbrojtjen e tyre, nëse duan”, thotë Ruskovska.

  Lajmi Paraprak

  Trotuaret në Tetovë “pushtohen” nga reklamat

  Lajmi i rradhës

  Ministria e Shëndetësisë alarmon për një problem në sptalin modular në Prilep

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë