Sashko Georgiev u zgjodh kryetar i Këshillit Gjyqësor

   Këshilli Gjyqësor pasditen e sotme në seancë urgjente me 8 vota “Për” dhe 4Kundër” zgjodhi për kryetar të ri gjyqtarin Sashko Georgiev, përcjell Nistori.

   Mungoi tashmë ish-kryetarja e shkarkuar në mënyrë të kundërligjshme, Vesna Dameva. Geoegiev tha se synon të kthejë besimin fillimisht ndërmjet anëtarëve të këtij institucioni, pastaj të qytetarëve. /Nistori/

    Lajmi Paraprak

    “Korridoret 8 dhe 10D burim i korrupsionit”, kërkohet mbikëqyrje nga BE-ja

    Lajmi i rradhës

    Arrestohet i riu në Bosnje e Hercegovinë pasi paralajmëroi se do kryejë krim në një shkollë

    Lajme tjera

    Bashkohu

    Informohu në kohë