Shfaqet Ramiz Merko: Do ​​të jem transparent në interes të drejtësisë

  Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko, është deklaruar për opinionin publik pas një jave heshtje, pasi SHBA-të e futën në listën e zezë për dyshime për korrupsion. 

  Përmes rrjeteve sociale ai tha se do të bashkëpunojë me institucionet, do të dorëzojë çdo dokumentacion që do t’i kërkohet atij dhe bashkisë, në lidhje me   çështjet që i hapen dhe premton qëndrim transparent ndaj gjyqësorit. autoritetet.

  “Që nga presidenti Wilson e deri më sot, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë aleati ynë në çdo sfidë dhe së bashku kemi realizuar shumë projekte të rëndësishme për shtetin, qytetin dhe qytetarët e Strugës. Gjithmonë mirëpres dhe mbështes mbështetjen e vazhdueshme amerikane për vendin tonë dhe qytetarët e Strugës”, ka thënë Merko në Facebook, duke ndarë foto me ambasadoren amerikane Angela Ageler. 

  Njoftimi vjen pas zhvillimeve të fundit, kur Departamenti i Shtetit vendosi të vendosë Merco në listën e zezë dhe të vendosë sanksione edhe ndaj familjes së tij.

  Lajmi Paraprak

  Pse demokracia jonë prodhon humor?!

  Lajmi i rradhës

  Pesë ushqime që më mirë të mos i konsumoni fare

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë