Legjenda Nokia 6310 është rikthyer me një version modern

  Telefoni më i përdorur i një periudhe, Nokia 6310, ende ruan vendin e tij në kujtime, edhe pas viteve të heqjes nga tregu.

   HMD Global, e cila ka licencën për këtë telefon legjendar, ka lëshuar versionin modern të telefonit.

  Sipas lajmeve në Hardware News , Nokia 6310 dizajni i tij është i frymëzuar nga modeli origjinal që debutoi në 2001. 

  Ekrani monokrom me gjashtë linja është zëvendësuar nga një ekran i lakuar me ngjyra më i madh 2.8 inç.

  Telefoni vjen me një procesor Unisoc 6531F, 16 MB RAM dhe 8 MB hapësirë ​​ruajtëse. 

  Sistemi operativ është Seria 30+ (S30+). 

  Ikonat dhe madhësia e tekstit janë rritur, duke e bërë ekranin më të lexueshëm për përdoruesit e vjetër. 

  Pjesa e pasme e Nokia 6310 ka një kamerë të vetme me një rezolucion prej 0.3 megapikselë dhe një blic LED. 

  Pajisja gjithashtu ka një fole të kartës microSD. 

  Karakteristikat e tjera renditen si Bluetooth 5.0, Wi-Fi, mbështetje me dy karta SIM dhe radio FM.

  Thuhet se telefoni me një kapacitet baterie prej 1,150 mAh ofron më shumë se 7 orë kohë bisede.

   Nokia 6310 vjen me një adaptor karikimi dhe një kabllo microUSB nga kutia. 

  Çmimi i këtij telefoni, i cili ofrohet në opsionet e ngjyrave të verdha, të zeza dhe jeshile, është 60 euro.

  Image
  Lajmi Paraprak

  Nikolla Gruevski bëhet biznesmen | Regjistron kompani në Hungari

  Lajmi i rradhës

  ‘Çfarë bëjnë shqiptarët kur shohin targat tona’: turistja serbe përgjigjet me një foto

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë