Nikolla Gruevski bëhet biznesmen | Regjistron kompani në Hungari

  Pothuajse tre vjet pasi arratisjes nga Maqedonia e Veriut, ish kryeministri Nikolla Gruevski tashmë është bërë biznesmen, shkruan Deutsche Welle. Ai ka regjistruar një kompani me aktivitet të gjerë biznesi në Pecel, qytet i vogël pranë Budapestit, transemton Alsat.

  Pasi Hungaria refuzoi ekstradimin e tij në Maqedoninë e  Veriut, ku kërkohet për vuajtjen dënimit me burg dhe për gjykim në disa lëndë penale, ish kryeministri Gruevski tani po hap mundësi të reja karriere.

  Lajmi Paraprak

  Shfuqizohet vendimi i shkallës së parë ndaj Alimit dhe Gurit

  Lajmi i rradhës

  Legjenda Nokia 6310 është rikthyer me një version modern

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë