Shpallen rezultatet e testit të arritshmërisë, rezultati 57.1%

  Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar rezultatet e Testit të Arritshmërisë, të cilit i janë nënshtruar rreth 24 mijë nxënës të klasave të nënta në gjithë Kosovën.

  Nga MAShT kanë njoftuar se rezultatet e tashmë janë shpërndarë në shkolla dhe se këtë vit, rezultati i arritshmërisë në test është 57.1 përqind.

  Testi i mbajtur më 28 maj, është organizuar në tri gjuhë: amtare, boshnjake dhe turke dhe është mbajtur në 156 qendra të testimit.

  Në këtë proces kanë qenë të angazhuar mbi 460 komisionerë dhe afër 2.200 administrues.

  Lajmi Paraprak

  Zgjedhjet lokale | Sela shpalos emrat e kandidatëve për Gostivarin, Bogovinën dhe Vrapçishtin

  Lajmi i rradhës

  Zvicra pritet të organizojë referendum kundër pesticideve

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë