Spasovski: sjellja e partnerit të koalicionit, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

  Deputeti i LSDM-së Oliver Spasovski ka folur për arsyet e rezultatit katastrofik të LSDM-së në zgjedhje.

  Ai në emisionin “Click Plus”, si një nga arsyet e ka përmendur sjelljen e partnerit të koalicionit, BDI, për rezultatin e LSDM-së.

  “Ka disa arsye për një rezultat të tillë, por nëse duhet të veçojmë disa, ato janë vetë organizimi i partisë për të bërë gjërat më të vështira që vendi të mund të ecë përpara, dhe kjo është marrëveshja me Bullgarinë, për të cilën u përfol gjatë gjithë kohës nga publiku”.

  “Sjellja e BDI-së me LSDM-në, në përputhje me gjendjen në vend. Ngjarjet që na kanë ndodhur gjatë gjithë këtyre viteve, mendoj se kanë ndikim të madh”, tha Spasovski.

  Lajmi Paraprak

  “VAR institucional” për stadiumin nga Qeveria, Kasami thotë se megjithatë do të ndërtohet

  Lajmi i rradhës

  Gashi për Nistorin: do të jem kryeparlamentar i ardhshëm i kuvendit të RMV

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë