SPB-Tetovë: Për të shtëna me armë në dasmë, 200 deri në 500 euro gjobë

  Nga gjysma e këtij muaji në rajonin e Pollogut është vala e dasmave dhe ahengjeve tjera familjare. Nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë edhe njëherë apelojnë deri tek qytetarët që të përmbahen nga gjuajtja me armë.

  “Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë sërish përkujton se gjuajtja me armë është në kundërshtim me ligjin për kundërvajtje për prishje të rendit dhe qetësisë, ndërkohë që dënimi në të holla për këtë lloj vepre sillet prej 200 deri në 500 euro”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.

  Lajmi Paraprak

  Dimitrov: Vetoja bullgare në dëm të mardhënieve ndërfqinjësore dhe në dëm të kredibilitetit të BE-së

  Lajmi i rradhës

  Rriten bursat për studentë dhe nxënës | Për rastet sociale rritja 100 për qind

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë