Turqia do të dhurojë 30 mijë vaksina “Sinovak” për Maqedoninë e Veriut

  Ministri i Shëndetsisë së RMV, Venko Filipçe i cili po qënrdon në një vizitë zyrtare në Turqi, ka bërë të ditur se Turqia do të dhurojë 30 mijë vaksina “Sinovak”, përcjell Nistori.

  Kryetari i republikës së Tuqisë, Rexhep Taip Erdogan na konfirmoi se do të na japin donacion 30.000 vaksina nga prodhuesi Sinovak. Ky gjest i solidaritetit është edhe një tregues për miqësinë dhe bashkëpunimin e sinqertë mes dy vendeve.

  Një falenderim të madh deri të presidenti turk Erdogan ka shkruar ministri Venko Filipçe në profilin e tij në FB.

  Lajmi Paraprak

  Isa Mustafa: Qeveria e VV-së e ka kallur Kosovën, s’kam çfarë i them

  Lajmi i rradhës

  Tre kura natyrale të cilat janë jashtëzakonisht efikase kundër tensionit të lartë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë