Isa Mustafa: Qeveria e VV-së e ka kallur Kosovën, s’kam çfarë i them

  Isa Mustafa ish-kryeministër i Kosovës dhe udhëheqës i dialogut Kosovë – Serbi për një kohë, nuk ka asnjë këshillë për Albin Kurtin, i cili brenda ditësh do ta merr rrugën për Bruksel, njëjtë si Mustafa dikur.

  Një nga temat që pritet të diskutohet në takimin e parë në mes të Albin Kurtit e Aleksandër Vuçiq pritet të jetë edhe Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe ndonjë variant i tij.

  “Qeverisë së VV-së që e ka kallur Kuvendin dhe Kosovën kundër Asociacionit, nuk kam çfarë i them”, ka thënë Isa Mustafa në një përgjigje me shkrim për Albanian Post.

  “Ajo tani merr vendime, nuk proteston”, ka vazhduar ai.

  Mustafa që akuzohej se në Bruksel po e copëton Kosovën me nënshkrim të Asociacionit, thotë se ai kurrë s’ka nënshkruar ndonjëherë për themelimin e bashkisë së komunave.

  “Ajo që unë kam nënshkruar është marrëveshje e parimeve, jo marrëveshje për themelim e Asociacionit, sepse unë e kam trashëguar Ligjin i cili është votuar me mbi 2/3 e deputeteve”, pohon Mustafa.

  Lajmi Paraprak

  Njeriu i vogël përballë një drame të madhe | Shfaqet premiera e filmit “I treturi” i regjisorit Arben Thaçi (Video)

  Lajmi i rradhës

  Turqia do të dhurojë 30 mijë vaksina “Sinovak” për Maqedoninë e Veriut

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë