Ukrainasja Oksana lindi në Katedrën e gjinekologjisë në Shkup

  Ukrainasja Oksana, ka lindur një vajzë me shëndet të plotë në katedrën e gjinekologjisë në Shkup. Këtë e ka bërë të ditur edhe ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali në Facebook, përcjell Nistori.

  “Oksana nga Ukraina solli në jetë vajzën me peshë 3.890 kg dhe të gjatë 54 cm. Nëna Oksana dhe e porsalindura janë në gjendje të mirë. Ekipi i gjinekologëve, pediatërve dhe infermierëve kujdesen për ta dhe ata janë në duar të sigurta.
  Në bashkëbisedimin me Oksanën, ajo më njoftoi se është e kënaqur me shërbimin shëndetësor dhe se po ndihet mirë. I urova shëndet dhe çaste të lumtura në jetë”, ka shkruar Sai në Facebook.

  Ndryshe, nga konflikti Rusi-Ukrainë janë arratisur mbi 1 milionë civilë të pafajshëm, ndërsa dhjetëra prej tyre edhe në RMV. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Gjykata dënon ish-ministrin Janakieski me dy vite burg me kusht

  Lajmi i rradhës

  Mrekullitë e shegës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë