Vaksinimi kundër Covid-19 nga nesër pa termin të caktuar

  Procesi i vaksinimit në vend po zhvillohet pa pengesa. Përveç spitaleve publike dhe pikat vaksinale në shtet, vaksinimi realizohet edhe në shtëpitë e pleqve. Nga nesër vaksinimi do të jetë pa termin të caktuar dhe po ashtu do të lejohet edhe vaksinimi i fëmijëve nga 12 deri 16 vjet.

  Ministria e Shëndetësisë dje njoftoi se gjatë 24 orëve ishin vaksinuar 9.213 qytetarë, ndërsa prej tyre 7.751 kanë marrë dozën e parë. Deri tani në Maqedoni janë aplikuar 662.372 vaksina, ndërsa 245.231 qytetarë janë rivaksinuar.

  Sipas paralajmërimeve të MSH-së, nga nesër fillon vaksinimi në terren përmes pikave mobile, përkatësisht secili që do të dëshirojë të vaksinohet do të mund ta bëjë pa termin të caktuar.

  Lajmi Paraprak

  Natyra dhe elementet unike të artit amerikan

  Lajmi i rradhës

  Opera e Sidneit, shtëpia e arteve skenike

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë