VMRO-DPMNE: Qytetarët paguajnë derivate më të shtrenjta të naftës për shkak të Zaevit dhe Rashkovskit

  VMRO-DPMNE ka akuzuar pushtetin për shkak se dizeli do të shtrenjtohet për 4 denarë, edhe atë për arsye të Zaevit dhe tenderave të Rashkovskit. Zaev me rebalancin e buxhetit parasheh vendosjen shtrenjtimit të dizellit për 4 denarë. Këto janë 4 denarë që përfundimisht do ta rrisin çmimin e dizellit.

  “Populli paguan dizel më të shtrenjtë për shkak se Zaevi vendosi shtetin në borxhe, ndërsa tatimi i dizellit ka për qëllim mbulimin e borxheve në buxhet”, thonë nga VMRO-DPMNE.

  Sipas tyre, shteti po fundoset në boxhet për shkak se paratë në vend që të përfundojnë në investime kapitale, harxhoheshin në tenderë të panevojshëm dhe se populli paguan dizel më të shtrenjtë për shkak se Rashkovski me para të shtetit, ka blerë licencën e vetë.

  Lajmi Paraprak

  E vodhi veturën, por përgjigjja ishte: Zoti më tha ta bëj (Video)

  Lajmi i rradhës

  Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë