Zaev: Ballkani nuk është më një bombë me sahat, sot është një ditë historike

  Kryeministri Zoran Zaev, tha sot se Ballkani nuk është më një fuçi bartui.

  Ai këtë deklaratë e bëri gjatë konferencës me homologun e tij kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pas mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, shkruajn Alsat.

  “Ballkani nuk është më një fuçi baruti, Ballkani nuk është më një bombë me sahat. Ballkani është Ballkani i shekullit 21, dhe sot dhe në mënyrë bilaterale ne e kemi konfirmuar atë me Republikën e Kosovës, të gjithë ministrat tanë, ne si kryeministra. Jam i bindur se në të ardhmen dialogu, diplomacia, mendimet e mira, miqësia dhe dora e zgjatur janë e ardhmja e pjesës evropiane të Ballkanit. Vendi ynë meriton të jetë atje, si anëtarët e BE -së”, u shpreh Zaev.

  Lajmi Paraprak

  Goditje e rëndë për Ohrin dhe Strugën | “Lock down” eventual!

  Lajmi i rradhës

  “Monstra”, Kurti i bindur se ky dhe rastet e tjera nuk janë zbardhur

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë