Zaev i bindur se procesi i regjistrimi i popullsisë nuk do të dështojë

  Jam i sigurt dhe asesi më ndryshe nuk duhet të mendojmë, kështu u përgjigj fillimisht kryeministri Zoran Zaev i pyetur nëse ka shanse që të dështojë procesi i regjistrimit të popullsisë, transmeton Alsat. Zave akuzoi opozitën për shtyrjen fillestar të këtij operacioni statistikor, ndërkaq theksoi se autoritetet po kryejnë të gjitha përgatitjet e duhura.

  “Derisa afrohet 5 shtatori, dita e nisjes së regjistrimit, definitivisht po mbushet edhe numri i regjistruesve. Është me rëndësi, ky është operacion që po zhvillohet pas 20 viteve në shtetin tonë”, tha mes tjerash Zaev.

  Lajmi Paraprak

  Përplasje ndërmjet partive për letërnjoftimet

  Lajmi i rradhës

  HRW: Sulmet izraelite në Gaza mund të jenë krime lufte

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë