Zaev: Në fund të dhjetorit presim datë për negociata me BE-në

  Kryeministri Zoran Zaev shpreson që në fund të dhjetorit, respektivisht gjatë takimit të Këshillit të Ministrave të Jashtëm, të merret vendim pozitiv që vendi të merr datë për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në BE.Zaev thotë se shpreson që deri në muajin nëntor, Bullgaria të formojë qeveri politike dhe të zhbllokojë procesin integrues për Shkupin dhe Tiranën.

  “Mbetet shpresa jonë se “fati i tretë” në Bullgari, para se gjithash për popullin bullgar, të formojnë qeveri politike, që të mundemi në fund të dhjetorit, kur do të mbahet Këshilli i Ministrave dhe Këshilli Evropian , të merret vendim, në kohën e presidencës Sllovene”, tha mes tjerash Zaev.

  Lajmi Paraprak

  ESHS: Në RMV gjatë këtij tremujori ka pasur më shumë vdekje se sa lindje

  Lajmi i rradhës

  Zaev: Maksim Dimitrievski do të përjashtohet nga partia

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë