Zaev: Zgjedhjet lokale janë për personalitete, Shilegov është njëri nga favoritët për Shkupin

  Kryeministri Zaev, në një dalje për media komentoi edhe për zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë. Zaev u tha gazetarëve se kreu aktual i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov është favorit për Qytetin e Shkupit.

  “Zgjedhjet lokale janë për personalitete, Shilegov është njëri nga favoritët dhe këtë e kam treguar para disa muajve”.

  Ditë më parë edhe Shilegov paralajmëroi se do të rikandidoj edhe për një mandat.

  Lajmi Paraprak

  Oda e Përmbaruesve: Këto 15 vitet e kaluara arritëm t’i kapërcejmë pengesat me të cilat përballeshim

  Lajmi i rradhës

  5 qershor, 1920: Kur në Vlorë filloi lufta për çlirim

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë