Zaevi i përgjigjet Selës: Duhet të tregosh “pse” duhet të dorëhiqem, sepse ndryshe tregon dëshirë për pushtet

  I pyetur nga TV21, kryeministri Zoran Zaev i është përgjigjur liderit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i cili dje në Click Plus tha se për shkak të tragjedisë në Tetovë duhet të japë dorëheqje edhe kryeministri.

  “Nuk kam ndonjë koment shtesë vetëm do të them se është i obliguar që të tregojë se pse. Nëse nuk tregon se pse, atëherë vetëm tregon se ka dëshirë për pushtet”, tha Zaev, transmeton TV21.

  Sela duke komentuar deklaratën e Zaevit ku thotë se “do të presë hetimet dhe pastaj do të vendos për dorëheqjet”, në Click Plus tha:

  “Nëse ky (Zoran Zaev) e paska aq të rëndësishëm Venko Filipçen, le të shkojë bashkë me të”.

  Për shkak të tragjedisë në Tetovë, ku nga zjarri që shkrumboi Qendrën Kovid humbën jetën 14 persona, dorëheqje si akt përgjegjësie morale kanë ofruar ministri dhe zëvendësministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Ilir Hasani dhe dy drejtorët e Spitalit Klinik të Tetovës, Florin Besimi dhe Artan Etemi.

  Dorëheqjet janë deponuar dhe arkivuar tashmë në Qeveri, por nuk janë dorëzuar në Kuvend, pasi kryeministri Zaev ka deklaruar se do të presë epilogun e hetimeve për shkaqet e zjarrit dhe më pas do të vendos për dorëheqjet./TV21/

  Lajmi Paraprak

  Petovska: Decentralizimi në RMV është në ngecje serioze

  Lajmi i rradhës

  TikTok hetohet për çështje të privatësisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë